BMW IBU WORLD CHAMPIONSHIPS BIATHLON 2024
Nové Město na Moravě 07.– 18. 02.
18. 2. 2024

Závod s hromadným startem pro Braisazovou-Bouchetovou, Davidová byla 15.

Před zraky prezidenta Česka Petra Pavla a před skvělou kulisou 29 940 diváků ovládla na biatlonovém mistrovství světa závod s hromadným startem Francouzka Justine Braisazová-Bouchetová. Stříbro získala Italka Lisa Vittozziová, bronz vybojovala Francouzka Lou Jeanmonnotová. Jediná Češka v závodě Markéta Davidová obsadila na závěr šampionátu 15. příčku. Se třemi trestnými okruhy ztratila na vítězku bezmála dvě a půl minuty. Francie tak kromě individuálu zvítězila ve všech závodech MS s ženskou účastí.
story

Davidová měla daleko k napodobení loňského pátého místa z Oberhofu. Hned v prvním kole nestačila rychlému tempu Francouzek, a když vleže netrefila první ránu, propadla se na 23. příčku. Po dalších dvou položkách si příliš nepolepšila, protože vždy nesestřelila poslední terč. Až závěrečná nula ji posunula do poloviny druhé desítky. Na závodnice před sebou měla výraznou ztrátu, ale 15. místo s přehledem udržela.

„Na střelnici to bylo mrzuté. U stojky mě mrzí poslední rána a jsem ráda, že jsem to zakončila nulou. O víkendu je tady kulisa neskutečná a moc děkujeme fanouškům, že nás tady skoro dva týdny podporovaly,“ řekla Markéta Davidová.

Výsledky závodu žen s hromadným startem:

Partneři IBU
Partneři OV
Mediální partneři