BMW IBU WORLD CHAMPIONSHIPS BIATHLON 2024
Nové Město na Moravě 07.– 18. 02.
16. 2. 2024

Jdeme do finále: štafety a hromadné starty

Ještě dva závodní dny nabídne mistrovství světa v biatlonu ve Vysočina Areně. V sobotu se jedou štafety mužů i žen, v neděli zakončí šampionát závody s hromadným startem. Očekává se opět skvělá návštěva a vynikající kulisa, kterou si pochvaluje celý biatlonový svět. Mimochodem, během dosavadních sedmi závodních dnů vidělo boje o medaile 152 669 fanoušků. Hranice dvou set tisíc je tedy na spadnutí.
story

Prvním víkendovým závodem se startem ve 13:45 bude štafeta žen. V českých barvách ji poběží podle očekávání Tereza Voborníková, Lucie Charvátová, Markéta Davidová a Jessica Jislová. České biatlonistky se pokusí vylepšit loňské sedmé místo z Oberhofu. V této sezoně Světového poháru byly ve stejném složení šesté v Östersundu a Oberhofu, sedmé v Ruhpoldingu a osmé v Hochfilzenu.

Muži absolvují závod ve složení Tomáš Mikyska, Michal Krčmář, Jonáš Mareček a Vítězslav Hornig, chybět bude nemocný Jakub Štvrtecký. Čeští muži obhajují čtvrtou příčku. Čtveřice Krčmář, Mikyska, Štvrtecký, Mareček figurovala loni v Oberhofu před závěrečným úsekem na prvním místě, ale doplatila na dvě trestná kola finišmana Marečka.

Do hromadného závodu žen (neděle 14:15) se nominovala z českých reprezentantek Markéta Davidová, která bude mít číslo 20, Tereza Voborníková figuruje na seznamu jako druhá náhradnice.

Mezi muži bude mít Česko (start v neděli v 16:30) dva zástupce: s číslem 22 Michala Krčmáře a a číslem 23 Tomáše Mikysku. Tyto nominace jsou zatím provizorní a mohou se změnit po štafetách.

Klíčem k nominaci do hromadného závodu je pořadí do 15. místa v SP, dále mají jistotu medailisté ze závodu jednotlivců na tomto MS a dále biatlonisté podle nejvyššího bodového zisku.

Partneři IBU
Partneři OV
Mediální partneři