BMW IBU WORLD CHAMPIONSHIPS BIATHLON 2024
Nové Město na Moravě 07.– 18. 02.
15. 2. 2024

Francouzi vyhráli smíšenou štafetu dvojic, Češi byli desátí

Smíšenou štafetu dvojic podruhé vyhrála Francie, dnes ve složení Quentin Fillon Maillet a Lou Jeanmonnotová. Stříbro ve Vysočina Aréně vybojovala Itálie, bronzové bylo Norsko. Česká dvojice Jonáš Mareček, Markéta Davidová obsadila desátou příčku, o lepší umístění ji připravilo Marečkovo trestné kolo na prvním úseku.
story

Mareček a Davidová se postarali o druhý nejlepší český výsledek v historii disciplíny na MS. Lepší byli jen Eva Puskarčíková a Ondřej Moravec při premiéře singl mixu v roce 2019. Na vítěze dnes Češi ztratili zhruba minutu a půl.

Světové tituly získávají jen francouzské a norské dvojice. Tentokrát se jejich souboj rozhodl na posledním úseku, kdy Ingrid Landmark Tandrevoldová běžela po střelbě ve stoje trestné kolo a připravila Johannese Thingnese Böa o šanci na dvacátý světový titul, kterým by vyrovnal rekord Oleho Einara Björndalena. Navíc se před ni dostala Italka Vitozziová, která jela ve dvojici s Tommasem Giacomelem.

Řekli po závodě:

Jonáš Mareček: „Bohužel musím říct, že jsem na to dneska neměl. Bylo to znát a podepsalo se to na střelnici, kdy jsem musel na trestné kolo.“

Markéta Davidová: „Byl to docela zábavný závod, celkem se mi líbil. Byla jsem trošku vyjukaná, co se bude dít, ale bylo to v pohodě. Jony umí rychle střílet, nepovedla se mu jen jedna položka. On je z toho smutný, ale mně to přišlo vlastně dobrý.“

Výsledky závodu smíšených štafet:

Partneři IBU
Partneři OV
Mediální partneři