BMW IBU WORLD CHAMPIONSHIPS BIATHLON 2024
Nové Město na Moravě 07.– 18. 02.
9. 2. 2024

Eva Puskarčíková je v NMNM: Nejvíc vzpomínám na diváky

Vzácná návštěva se v pátek, v závodní den ženského sprintu, objevila ve Vysočina Areně. Pozdravit kamarády a zavzpomínat na svá závodní léta přijela Eva Puskarčíková. Člence bronzové štafety z olympiády v Soči 2014, a také smíšené štafety z mistrovství světa 2020 v Anterselvě, dělal samozřejmě doprovod její italský partner Thomas Bormolini.
story

Při pohledu na tribuny v Novém Městě, které byly v době poledního rozhovoru prázdné, si Eva vzpomněla na své závodní časy. „Diváci tady byli vždycky vynikající, hnali nás dopředu, na to se nedá zapomenout. Bylo to vidět i ve smíšených štafetách, které se nepovedly ani Česku, ani Itálii, takže jsme s Thomasem byli smutní oba. Ale třeba nám to dnes večer vynahradí Makula a vyhraje,“ tipla si Puskarčíková výsledek sprintu.

Na Vysočinu přijela doslova jen na pár hodin. „Jsem zde jen na otočku, loni při Světovém poháru jsem tu pobyla déle. Ale nevadí mi to, bude to více v klidu,“ řekla sympatická dáma z Harrachova, jejíž kulatící se bříško prozrazuje blížící se radostnou událost. „Přijde na konci dubna a bude to kluk,“ oznámila novinářům na krátkém setkání.

Eva žije se svým přítelem, italským trenérem armádního biatlonu, střídavě v Česku a italském Livignu. „Záleží na tom, jaké má Thomas trenérské povinnosti a taky na turistické sezoně v Livignu. Já tam dělám masérku a pomáhám Thomasově mamince na rodinném hotelu. Učím se italsky a už se v ní zlepšuju,“ dodala Eva. Při pendlování do Česka jezdí nejraději autem, směrem na jih vozí českou šunku, klobásy, zelí, chleba, opačným směrem zase těstoviny či rýži. „Dobroty za dobroty,“ usmívá se.

Teď už se začíná pomalu připravovat na roli maminky. Syna přivede na svět v Česku. „Nedovedu si představit, že bych při porodu měla komunikovat s lékaři italsky, to bych ještě nedala. Českému zdravotnictví věřím víc. Thomas k porodu půjde, aspoň doufám, a snad to dá,“ prozradila, a ještě dodala, že chlapeček dostane italské jméno, které je zatím tajné.

Určitě se k přání „ať vše dobře dopadne“ připojuje celá biatlonová rodina.

Partneři IBU
Partneři OV
Mediální partneři